پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

IMG_20230501_155625_473

فهرست مطالب

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن سیستمی است که تمامی تجهیزات مورد استفاده برای تصفیه پساب های انسانی و صنعتی، درون محفظه ای از جنس پلی اتیلن سنگین قرار گرفته اند. که این دستگاه قادر است پساب آلوده را پالایش کرده و آبی شفاف، بی رنگ و بدون ضرر برای طبیعت را وارد محیط زیست کند.

این پکیج ها با راندمان تصفیه بسیار بالا، فاضلاب را به یک پساب مناسب جهت تخلیه به محیط زیست و یا استفاده مجدد برای مصارف کشاورزی تبدیل می کنند.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن برای حجم های تا حدود 100 مترمکعب در شبانه روز به صورت یکپارچه، و در ابعاد بزرگتر به صورت مدولار قابل ساخت هستند. استفاده از پلی اتیلن در ساخت بدنه پکیج ها باعث طول عمر بسیار بالای این پکیج ها و محبوبیت زیاد آنها شده است. به طور کلی در ساخت پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب حجم های کوچکتر در مقایسه با اجرای سازه های دیگر از لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

شرکت مهندسی آرکا گستر رسام انواع پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دوجداره کاروگیت را در حجم های مختلف ارائه میدهد. این پکیج ها یکی از بهترین گزینه ها برای تصفیه انواع فاضلاب خانگی و صنعتی محسوب میشوند. در ساخت این مخزن ها از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) استفاده می شود و دارای دوام و ماندگاری بسیار زیاد و همچنین نصب و راه اندازی راحت و سریع هستند. لذا مهمترین مزیت این دستگاه ها طراحی ساده، هزینه کم بهره برداری و نگهداری و طول عمر زیاد می باشد.

به طور کلی پکیج تصفیه فاضلاب در مدل های بهداشتی-انسانی و صنعتی و به چهار شکل بتنی، فلزی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی بصورت دفنی و اکسپوز و در ظرفیت های مختلف جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی یا صنعتی، از بیمارستان ها گرفته تا مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و بین راهی، کارخانجات، نیروگاه ها و هر منبعی که پساب خروجی از آن دارای آلایندگی می باشد، تولید می شود. پکیج‌های تصفیه فاضلاب شرکت آرکاگستر با راندمان تصفیه بسیار بالا، صد در صد استانداردهای تخلیه زیست محیطی را برآورده می کند.

مشاوره رایگان (2)

مشاوره رایگان

اگر سوال و ابهامی دارید ما شما را به صورت رایگان راهنمایی می کنیم

مهمترین خدمات شرکت آرکاگستر در ارائه پکیج تصفیه فاضلاب عبارتند از :

 • محاسبات و برآورد ظرفیت و ابعاد پکیج های تصفیه فاضلاب
 • طراحی پکیج تصفیه فاضلاب
 • ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بر مبنای فرآیندهای بروز دنیا
 • طراحی شبکه انتقال فاضلاب از خروجی ساختمان تا ورودی پکیج
 • لوله کشی، نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب
 • ارائه مشخصات فنی کامل شامل کلیه تجهیزات
 • آموزش راهبری، نگهداری و استفاده از پکیج‌های تصفیه فاضلاب تولیدی شرکت آرکاگستر
 • طراحی و ارائه نقشه های ساخت عمليات ساختماني فونداسیون و اتاق کنترل و سپتیک تانک متعادلسازی (شامل کليه عمليات خاکبرداري، خاک ريزي، بتن ريزي، قالب بندي، ميلگردگذاري و…)

واحد های پکیج تصفیه فاضلاب

واحد های پکیج تصفیه فاضلاب
 • لوله‌ها و منهول های جمع آوری و انتقال فاضلاب به درون آشغالگیر
 • واحد آشغالگیری و دانه گیری پکیج تصفیه فاضلاب
 • ایستگاه پمپاژ یکنواخت فاضلاب از متعادل ساز به درون پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد اندازه گیری درجه اسیدیته فاضلاب به منظور کنترل pH
 • واحد متعادل سازی و تنظیم جریان ورودی فاضلاب به پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد تصفیه بیولوژیکی (هوازی یا غیر هوازی)
 • واحد هوادهی شامل بلوئرهای هوادهی و دیفیوزرهای تزریق هوا به درون فاضلاب به همراه لوله ‌کشی های مربوطه
 • واحد ته نشینی
 • بخش نگهداری و هاضم لجن
 • بخش ضدعفونی و یا گندزدایی پساب خروجی
 • پکیج تزریق کلر (هیپوکلریت کلسیم)
 • پل دسترسی پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد کنترل بخش های مختلف تجهیزات الکتریکی از طریق نصب تابلو کنترل
 • متعلقات پکیج

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب به‌ نوعی از سیستم‌های تصفیه فاضلاب گفته می شود که تمامی واحدها و تجهیزات مجتمع در یک پکیج به‌ صورت پیش‌ساخته اجرا می شود. این پکیج‌ها برحسب متریال به چهار دسته بتنی، فلزی، کامپوزیتی و پلی‌اتیلنی تقسیم می شوند.

پکیج‌ های تصفیه فاضلاب به‌ طور کلی در مناطق و محل‌هایی مانند شهرها و مناطق مسکونی کوچک، هتل‌ها، ویلاها، رستوران‌ها، کارواش‌ها، کارگاه‌های صنعتی و ساختمانی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم‌ های تصفیه فاضلاب، در حداقل فضا و برای جمعیت کم تا متوسط استفاده می‌شود. هدف اصلی سیستم‌ های تصفیه فاضلاب کوچک تولید پساب تصفیه ‌شده، و زباله (لجن جامد) است که برای استفاده مجدد یا دفع دوباره به محیط مناسب است.

لزوم استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب

در طبیعت، اگر فاضلاب بدون تصفیه به یک جریان تخلیه شود، باکتری‌های موجود در جریان، فاضلاب را تجزیه می‌کند و سطوح اکسیژن محلول را به نقطه‌ای می‌رساند که می‌تواند زندگی آبزیان در جریان را از بین ببرد. علاوه بر این  موجب تولید بوی نامطبوع و انتشار بیماری‌های واگیردار نیز می شود. مطابق با قوانین محیط‌زیست ایران، تخلیه فاضلاب‌ صنعتی ، مستقیماً و بدون انجام عملیات تصفیه، به منابع آب سطحی و زیرزمینی ممنوع است. بنابراین هدف شرکت آرکا گستر رسام طراحی سیستم ‌های نوین تصفیه آب و سپتیک تانک است. در طراحی پکیج‌ های تصفیه فاضلاب سعی بر آن است که طرح موردنظر علاوه بر سادگی راهبری، بتواند به‌راحتی استاندارد پساب خروجی جهت کشاورزی و آبیاری فضای سبز، تخلیه به آب‌های سطحی و یا چاه جاذب را که مصوب سازمان محیط‌ زیست ایران است دریافت نماید.

معرفی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن  به صورت یکپارچه و پیش ساخته ودر ابعاد مختلف ساخته می شوند. در دنیای صنعتی امروز پکیج تصفیه فاضلاب یکی از اصلی ترین تجهیزات برای حذف آلاینده های موجود در پساب های بهداشتی انسانی، صنعتی و بیمارستانی به شمار می رود. استفاده از پلی اتیلن در ساخت بدنه مخازن تصفیه فاضلاب باعث عمر بالاتر این پکیج ها شده و از محبوبیت بالایی در مقایسه با سایر سازه ها برخوردار است. به طور کلی در حجم های کوچکتر ساخت  پکیج های تصفیه فاضلاب در مقایسه با سازه های بتنی و فلزی از لحاظ مالی مقرون به صرفه است.  این پکیج ها بهترین گزینه برای تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی فاضلاب محسوب می شود.  این پکیج ها با داشتن بدنه مقاوم در برابر خوردگی مواد شیمیایی، اسیدی و آلی بهترین گزینه برای سیستم های تصفیه فاضلاب است.

دلایل استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

دلایل استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

همانطور که به آن اشاره شد فاضلاب ها ممکن است شامل مواد آلی و شیمیایی با خاصیت خورندگی باشند بنابراین انتخاب متریال مناسب برای پکیج تصفیه فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است. متریال ساخت بدنه پکیج باید به گونه ای انتخاب شود که در برابر رطوبت ، نور خورشید و یا ضربه دچار آسیب نگردد. این پکیج ها از استحکام، انعطاف پذیری و مقاومت خوبی برخوردار است و همچنین در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و دمای بالا مقاوم است. پکیج های تصفیه فاضلاب براساس حجم فاضلاب و نوع فاضلاب طراحی و ساخته می شوند.

مهمترین مزایای پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن:

 • امکان دفن پکیج تصفیه فاضلاب در زیر زمین
 • طول عمر بالا بدون نیاز به هزینه های پوشش و رنگ آمیزی
 • حداقل عمر مفید این پکیج تصفیه فاضلاب 50 سال می باشد و نگهداری از آن بسیار ساده و آسان است.
 • سیستم به‌صورت پیش‌ساخته و نصب آن آسان می باشد.
 • عدم خوردگی از داخل و بیرون : اسیدها، بازها، مواد اسیدی و مواد قلیایی به هیچ عنوان روی بدنه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن تاثیر ندارند و این پکیج دچار پوسیدگی، خوردگی، فرسودگی و زنگ زدگی نمی شود.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن نیاز به ساپورت ندارد.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن فضای بسیار کمی نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب بتنی و فلزی اشغال می کند و می تواند بدون سازه محافظ در زیر زمین قرار گیرد.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن آرکاگستر رسام در برابر تابش مستقیم نور خورشید بسیار مقاوم می باشد.
 • قابلیت جا به جایی حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن در برابر نفوذ و نشتی به شدت مقاوم می باشد.
 • مورد استفاده برای انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی
 • پکیج های پیش ساخته تصفیه فاضلاب پلی اتیلن قابلیت طراحی از ظرفیت‌ ۵ تا ظرفیت های چند صد متر مکعب در شبانه روز را دارند.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شرکت مهندسی آرکاگستر رسام دارای تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست و حفاظت از آب و خاک در طبیعت می باشد.

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده

بخش های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن با استفاده از روش هوادهی گسترده

در تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده حذف مواد آلی و میگروارگانیسم ها در شرایط هوازی اتفاق می افتد که به تصفیه بیولوژیکی شناخته می شود. در واحد هوادهی اکسیژن مورد نیاز میکروارگانیسم ها توسط دیفیوزرهای هوادهی برای تجزیه مواد آلی تامین می شود. و پس از واحد هوادهی، فاضلاب وارد قسمت ته نشینی می شود. مقداری از لجن ته نشین‌شده به ابتدای واحد هوادهی برگشت داده می‌شود.  مابقی آن از سیستم خارج می شود. تصفیه به روش هوادهی گسترده در این پکیج های پیش ساخته برای حجم های مختلف فاضلاب قابل اجرا می باشد.

بخش های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن با استفاده از روش هوادهی گسترده:

واحد متعادل ساز- سپتیک تانک

فاضلاب جمع آوری شده ابتدا در یک واحد متعادل کننده جمع آوری می شود. این بخش به عنوان ایستگاه پمپاژ اولیه نیز شناخته می شود که عملیات پمپاژ و انتقال فاضلاب به محل ورودی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن را بر عهده دارد. در این مرحله همسان سازی جریان صورت میگیرد که مانع از خروج مواد جامد از فرآیند تصفیه و ورود آن ها به مرحله بعد می شود. در واقع این واحد جریان را کنترل می کند تا زمان کافی برای انجام تصفیه وجود داشته باشد. استفاده از  این واحد کمک می کند فرآیند های تصفیه در شرایط یکسانی انجام شود.

واحد هوادهی

هوادهی فاضلاب فرآیند افزودن هوا به فاضلاب است هوادهی یک فرآیند بسیار مهم و اصلی در اغلب سیستم های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی می باشد. در این راکتور با اکسیژن دهی به فاضلاب میکروارگانیسم ها رشد کرده و توده لجن تشکیل می‌شود. توده لجن تولید‌ شده، از مواد غذایی فاضلاب استفاده کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می‌شود.

واحد ته‌نشینی

فاضلاب توسط لوله های موجود در دیواره پکیج وارد بخش ته نشینی می شود. در این سیستم لایه ای از مواد جامد انباشته شده به نام لجن در پایین مخزن تشکیل می شود. پساب موجود در این بخش با کمک پمپ‌های مناسب به واحد هوادهی بازگشت داده می‌شود. لجن اضافی نیز به واحد هاضم لجن منتقل می‌شود. وجود این مخزن باعث می شود تا ذرات معلق از آب یا فاضلاب خارج نشوند.

واحد ضدعفونی (کلرزنی)

در این واحد برای ضدعفونی کردن و حذف میکروب‌ها و آلودگی های باقی مانده، از کلر استفاده می شود تا پساب آماده تخلیه به محیط زیست شود.

نگهداری و ذخیره‌ی لجن

لجن جمع آوری شده از بخش های دیگر به این قسمت منتقل و ذخیره می شود تا در فرصت مناسب به وسیله ماشین های لجن کش تخلیه شود.

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش IFAS

تصفیه فاضلاب به روش IFAS یکی از روش‌های تصفیه فاضلاب آرکاگستر رسام بر پایه تولید لجن فعال است و کلیه مراحل روش هوادهی گسترده را دارا می باشد. دراین روش ازمجموعه صفحات ثابت یا معلق جهت ایجاد فضای مناسب برای رشد بهتر میکروارگانیسم ها و راندمان بالا جهت انجام فرایند تجزیه و تصفیه مواد آلی به وسیله باکتری های هوازی استفاده می شود.

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش A2O

فرایند A2O یکی از روش های بسیار کاربردی تصفیه فاضلاب با هدف حذف نیتروژن و فسفات از فاضلاب های بهداشتی و صنعتی می باشد. در این فرآیند تانک واکنش ترکیبی از واحدهای بی هوازی(anaerobic)  غیر هوازی(anoxic)  و هوازی(aerobic) است. دراین روش ابتدا فاضلاب وارد واحد بی‌هوازی می شود. و دراین قسمت مقدار زیادی از مواد آلاینده موجود به کمک روش های بیولوژیکی و بدون حضور اکسیژن حذف می شوند. سپس پساب وارد بخش غیر هوازی یا آنوکسیک می شود. و مرحله سوم بخش هوازی سیستم تصفیه فاضلاب است که وظیفه کاهش BOD و نیتریفیکاسیون را برعهده دارد. پس از طی‌کردن این مراحل بخشی از فاضلاب از مخزن هوازی وارد بخش غیرهوازی (آنوکسیک) می شود. و منجر به دینیتریفای‌شدن و تبدیل آن به گاز نیتروژن می‌گردد. همچنین بخشی از لجن فعال موجود در مخزن ته نشینی نیز به ابتدای واحد بی هوازی بازمیگردد. که در آن حذف بیولوژیکی فسفر صورت خواهد گرفت.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت ارکا گستر

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی :

تصفیه فاضلاب بهداشتی یک فرایند حیاتی است که برای حفظ بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست انجام می‌شود. فاضلاب شامل آب‌های فاضلاب خانگی، صنعتی و شهری است که باید پس از تصفیه، به محیط زیست بازگردانده شود. فاضلاب بهداشتی -انسانی به دلیل استفاده انسان ها از آب برای مصارف عمومی مانند سرویس های بهداشتی، حمام، شستشوی ظروف و لباس، شستشوی سطوح و … تولید میگردد. بیشترین منابع تولید فاضلاب بهداشتی در واحد های مسکونی، تجاری، صنعتی و تاسیسات مشابه است. حجم فاضلاب تولید شده براساس میزان مصرف آب برای هر نفر متفاوت میباشد اما میتوان گفت به ازای هر نفر روزانه  حدودا 150 لیتر فاضلاب بهداشتی -انسانی تولید میشود.

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری :

صنعت دامپروری جز صنایعی است که  علاوه بر مصرف آب زیاد ، فاضلاب زیادی هم تولید می کند که حجم فاضلاب آن بسته به تعداد دام است . فاضلاب تولیدی دامداری ها شامل  فاضلاب حاصل از ادرار و مدفوع حیوانات ، زایدات حاصل از محل استراحت حیوانات ،آب ناشی از شستشوی دام و محل نگهداری دام ها، آب بکار رفته در خنک کردن دام ها، ضایعات تولیدی در اثر تغذیه دام ها و فاضلاب حاصل از کشتارگاه دامداری ها که مقدار زیادی خون تولید می کنند می شود. اگر فاضلاب دامداری ها وارد مجراهای آب های سطحی شود بوی نامطبوع تولید کرده که آلودگی شدیدی متوجه محیط زیست و آب های های زیر زمینی میکند. وجود حجم زیادی خون و بقایای دام ها ممکن است در طول مسیر فاضلاب مشکلاتی را بر داشته باشد. تصفیه فاضلاب پیش از ورود به آّب های سطحی و استفاده مجدد از آب تصفیه شده برای شستشوی محوطه و کشتارگاه و نظافت دام ها هزینه های دامداری به صورت چشم گیری کاهش میدهد. حتی میتوان آب تصفیه شده را به استاندارد های مورد نظر رساند و از آن برای خوراک دام استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن کشاورزی :

کشاورزان آّب مورد نیاز برای آبیاری را از آب های زیر زمینی یا چاه ها تامین میکنند که معمولا استاندارد های لازم برای آبیاری و کشاورزی را ندارند و مواردی مانند ph و ترکیبات آلی و معدنی که باعث ایجاد بو و طعم می کنند.

تصفیه آب های کشاورزی تاثیر بسیار ی در افزایش کیفیت رشد و محصولات و حذف شوری آب و فلزات سنگین آب و جلوگیری از سدیمی شدن خاک ، کاهش ترکیبات آنیونی و سمی میکند همچنین تصفیه آب کشاورزی نه تنها محصولاتی سالم و با کیفیت را تولید میکند بلکه سلامت مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت.بسیاری از کشاورزان تمایل دارند تا محصولات خود را با فاضلاب تصفیه نشوده به دلیلی غنی بودن آن از مواد مغذی و آلی آبیاری کنند این امر خطرات و مشکلاتی را در پی دارد یکی از این خطرات ایجاد بیماری برای کارکنان شاغل در مزارع می باشد.

آب مورد مصرف برای آبیاری سبزیجات و گیاهانی که به صورت خام مصرف میشوند مانند گوجه فرنگی و سبزیجات ، باید از نظر عوامل بیماری زا و میکروبی مورد بررسی و تصفیه قرار گیرد. برای این کاربرد از پکیج تصفیه فاضلاب استفاده می شود، تا فاضلابی که میخواهند برای آبیاری مورد استفاده قرار گیرد پاکسازی شود و آب خروجی به استاندارد های لازم برسد.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن بیمارستانی :

فاضلاب بیمارستانی، با آلاینده‌های نوظهور مختلف خود، مانند ترکیبات فعال دارویی، میکروارگانیسم‌های مختلف از جمله باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک (ARB)، ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک (ARG)، ویروس‌های پایدار و غیره شناخته می‌شود.

به طور کلی، فاضلاب بیمارستانی شامل اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی بالا (BOD)، اکسیژن مورد نیاز شیمیایی (COD)، آمونیاک و محتوای نیتروژن است و غلظت آنها در مقایسه با فاضلاب خانگی بالاتر است.

شاخص زیست تخریب پذیری فاضلاب بیمارستانی نیز بیشتر از فاضلاب شهری است و تصفیه آنها توسط سیستم‌‍‌‌های بیولوژیکی مرسوم را دشوار می کند. بسیاری از ترکیبات آلی مقاوم موجود در فاضلاب بیمارستانی، مانند ترکیبات فعال دارویی، بسیار سمی هستند و تهدید قابل توجه‌ای برای محیط زیست دارند.

ویروس‌ها، باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک و ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک حتی پس از تصفیه فاضلاب بیمارستانی به حیات خود ادامه می‌دهند و انتشار آن‌ها در اکوسیستم آبی تهدید قابل‌توجهی برای محیط زیست است.

فاضلاب بیمارستانی، در میان سایر پسماندهای بهداشتی، به دلیل قابلیت ورود به حوزه‌های آبخیز، آلودگی سطحی و آب‌های زیرزمینی، در صورت مدیریت نامناسب و دفع در هیدروسفر، خطری جدی برای سلامت انسان و محیط‌زیست ایجاد می‌کند. با توجه به دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای عملکرد مناسب مراکز مراقبت‌های بهداشتی، 40 تا 60 لیتر آب در روز برای هر بیمار بستری مورد نیاز است.

مقدار آب مورد نیاز برای بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی یا تب خونریزی دهنده ویروسی حدود 100 تا 400 لیتر به ازای هر بیمار در روز است. این مصرف آب توسط بیمارستان‌ها منجر به تولید حجم زیادی از فاضلاب می‌شود. میزان فاضلاب تولیدی از بیمارستان به ظرفیت یا تعداد تخت های موجود در بیمارستان، نوع و اندازه مرکز بهداشتی درمانی، امکانات فنی موجود، خدمات ارائه شده (خشکشویی، آشپزخانه، تهویه مطبوع)، امکانات مدیریتی و غیره بستگی دارد.

فاضلاب بیمارستانی فاضلابی است که در مقادیر نسبتاً بزرگتر از کلیه واحدهای بیمارستان‌ها مانند اورژانس و کمک‌های اولیه، اتاق عمل، درمان دارویی، آی سی یو، آزمایشگاه‌های شیمیایی و بیولوژیکی، رادیولوژی، فعالیت‌های غذاخوری و خشکشویی و غیره تولید می‌شود.

هدف اصلی تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستانی تصفیه فاضلاب ورودی (پساب تصفیه نشده) تولید شده توسط بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی قبل از تخلیه مستقیم آن در محیط طبیعی است. فاضلاب بیمارستانی ممکن است اثرات نامطلوبی بر محیط زیست و سلامت انسان داشته باشد. بنابراین تصفیه فاضلاب در هر بیمارستانی امری بسیار مهم است. شرکت آرکا گستر با تجربه ساخت پکیج‌ تصفیه فاضلاب بیمارستانی، نیاز شما را در این زمینه مرتفع خواهد کرد.

فاضلاب صنایع :

آب ورودی به صنایع  پس از پشت سرگذاشتن فرآیندهای مختلف به مواد آلی و غیرآلی و معدنی آلوده شده و در نهایت با افت شدید کیفیت در خروجی مواجه می گردند. فاضلاب هر صنعت بسته به نحوی استفاده از اب شامل مقادیر زیاد و مختلفی الاینده می باشد که را حل جلوگیری از ورود این فاضلاب های خطرناک به محیط زیست می تواند پکیج های پلی اتیلنی باشد که بسته به نوع صنعت و فاضلاب طراحی می گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن مرغداری :

توجه به حفاظت از محیط زیست در صنعت مرغداری مهم است. فاضلاب مرغداری معمولاً شامل مواد شوینده و ضد عفونی کننده است که به محیط زیست و موجودات زنده آسیب می رساند. بنابراین تصفیه فاضلاب مرغداری قبل از ورود به مجاری فاضلاب شهری یا مجاری آب های سطحی و زیرزمینی ضروری است.

برای تصفیه فاضلاب مرغداری می توان از سپتیک تانک پیشرفته و یا پکیج تصفیه فاضلاب استفاده کرد. این دستگاه‌ها قادر به تصفیه فاضلاب مرغداری به صورتی هستند که الاینده های تولید شده مانند مواد آلی‌ ، خون، ضایعات کشتار، روغن و چربی، نیتروژن (آمونیاک) و فسفات بخوبی حذف شوند و پساب خارج شده را تا استانداردهای محیط زیست برسانند.

استفاده از فناوری تصفیه فاضلاب در مرغداری ها علاوه بر حفاظت از محیط زیست ، باعث کاهش تلفات و تولید محصولات مرغوب تر می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن پرورش ماهی :


بهبود و کنترل استانداردهای کیفیت آب در حوضچه‌های پرورش ماهی، از ویژگی‌های اصلی برای حفاظت از سلامت ماهیان و افزایش رشد و تولید محصولات این صنعت است. آب مناسب برای نگهداری و پرورش انواع ماهی‌ها، نیازمند کنترل و تنظیم عوامل محیطی و فیزیکوشیمیایی مانند pH، دما، اکسیژن، شوری و سختی است. به دلیل تنوع انواع ماهیان و نیازهای متفاوت آنها به تنظیم شاخص‌های بالقوه آب، برخی از نگهداراندگان ماهیان متنوع در حوضچه های بزرگ از سیستم های تصفیه استفاده می کنند. این کار نیز برای حذف ذرات معلق موجود در آب حوضچه ها و کاهش تلفات به محیط زیست نیز اهمیت دارد.

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش و قالی شویی:

فاضلاب تولیدی صنایع کارواش و قالیشویی به دلیل استفاده بیش از حد از آب و مواد شوینده، منبع ترکیبات آلی و شیمیایی مختلف بسیار خطرناک است. از جمله مواد مخرب، رنگ، کدورت، ذرات معلق، ریزموادهای شوینده، ترکیبات پیچیده آلی و آمونیوم بی فلوراید (ABF) می باشند که از نظر زیست محیطی آسیب‌پذیری به همراه دارند.

فاضلاب قالیشویی نیز با وجود جامدات معلق، عوامل بیولوژیکی و بیماریزا، تهدیدی برای آب سطحی و چاه‌های جذبی به شمار می رود. بنابراین، رهاسازی و تصفیه فاضلاب تولیدی و پسابی به شرایطی بهتر و بهره برداری دوباره از آنها در فرآیند شستشو و صنایع مهمترین راهبردهای حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه‌های صنایع است. تولید و بهره برداری از فاضلاب و پساب با استفاده از تکنولوژیهای مناسب، باعث حفظ منابع آب، کاهش مخاطرات برای سلامت زیست محیط و پایداری در کاربری منابع می شود.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت آرکا گستر رسام

مانند تمام دستگاه های تصفیه فاضلاب، جهت تعیین قیمت، فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شوند. موارد زیر از مهمترین عوامل در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن محسوب می شوند:

 1. روش و فرآیند مورد نیاز برای تصفیه
 2. استاندارد خروجی فاضلاب
 3. میزان کیفیت و برند قطعات و تجهیزات مورد استفاده
 4. ظرفیت ورودی فاضلاب

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *