پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

IMG_20230501_155625_473

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن سیستمی است که تمامی تجهیزات مورد استفاده برای تصفیه پساب های انسانی و صنعتی، درون محفظه ای از جنس پلی اتیلن سنگین قرار گرفته اند. که این دستگاه قادر است پساب آلوده را پالایش کرده و آبی شفاف، بی رنگ و بدون ضرر برای طبیعت را وارد محیط زیست کند.

این پکیج ها با راندمان تصفیه بسیار بالا، فاضلاب را به یک پساب مناسب جهت تخلیه به محیط زیست و یا استفاده مجدد برای مصارف کشاورزی تبدیل می کنند.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن برای حجم های تا حدود 100 مترمکعب در شبانه روز به صورت یکپارچه، و در ابعاد بزرگتر به صورت مدولار قابل ساخت هستند. استفاده از پلی اتیلن در ساخت بدنه پکیج ها باعث طول عمر بسیار بالای این پکیج ها و محبوبیت زیاد آنها شده است. به طور کلی در ساخت پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب حجم های کوچکتر در مقایسه با اجرای سازه های دیگر از لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

شرکت مهندسی آرکا گستر رسام انواع پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دوجداره کاروگیت را در حجم های مختلف ارائه میدهد. این پکیج ها یکی از بهترین گزینه ها برای تصفیه انواع فاضلاب خانگی و صنعتی محسوب میشوند. در ساخت این مخزن ها از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) استفاده می شود و دارای دوام و ماندگاری بسیار زیاد و همچنین نصب و راه اندازی راحت و سریع هستند. لذا مهمترین مزیت این دستگاه ها طراحی ساده، هزینه کم بهره برداری و نگهداری و طول عمر زیاد می باشد.

به طور کلی پکیج تصفیه فاضلاب در مدل های بهداشتی-انسانی و صنعتی و به چهار شکل بتنی، فلزی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی بصورت دفنی و اکسپوز و در ظرفیت های مختلف جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی یا صنعتی، از بیمارستان ها گرفته تا مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و بین راهی، کارخانجات، نیروگاه ها و هر منبعی که پساب خروجی از آن دارای آلایندگی می باشد، تولید می شود. پکیج‌های تصفیه فاضلاب شرکت آرکاگستر با راندمان تصفیه بسیار بالا، صد در صد استانداردهای تخلیه زیست محیطی را برآورده می کند.

مهمترین خدمات شرکت آرکاگستر در ارائه پکیج تصفیه فاضلاب عبارتند از :

 • محاسبات و برآورد ظرفیت و ابعاد پکیج های تصفیه فاضلاب
 • طراحی پکیج تصفیه فاضلاب
 • ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بر مبنای فرآیندهای بروز دنیا
 • طراحی شبکه انتقال فاضلاب از خروجی ساختمان تا ورودی پکیج
 • لوله کشی، نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب
 • ارائه مشخصات فنی کامل شامل کلیه تجهیزات
 • آموزش راهبری، نگهداری و استفاده از پکیج‌های تصفیه فاضلاب تولیدی شرکت آرکاگستر
 • طراحی و ارائه نقشه های ساخت عمليات ساختماني فونداسیون و اتاق کنترل و سپتیک تانک متعادلسازی (شامل کليه عمليات خاکبرداري، خاک ريزي، بتن ريزي، قالب بندي، ميلگردگذاري و…)

واحد های پکیج تصفیه فاضلاب

 • لوله‌ها و منهول های جمع آوری و انتقال فاضلاب به درون آشغالگیر
 • واحد آشغالگیری و دانه گیری پکیج تصفیه فاضلاب
 • ایستگاه پمپاژ یکنواخت فاضلاب از متعادل ساز به درون پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد اندازه گیری درجه اسیدیته فاضلاب به منظور کنترل pH
 • واحد متعادل سازی و تنظیم جریان ورودی فاضلاب به پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد تصفیه بیولوژیکی (هوازی یا غیر هوازی)
 • واحد هوادهی شامل بلوئرهای هوادهی و دیفیوزرهای تزریق هوا به درون فاضلاب به همراه لوله ‌کشی های مربوطه
 • واحد ته نشینی
 • بخش نگهداری و هاضم لجن
 • بخش ضدعفونی و یا گندزدایی پساب خروجی
 • پکیج تزریق کلر (هیپوکلریت کلسیم)
 • پل دسترسی پکیج تصفیه فاضلاب
 • واحد کنترل بخش های مختلف تجهیزات الکتریکی از طریق نصب تابلو کنترل
 • متعلقات پکیج
پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن.webp2

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب به‌ نوعی از سیستم‌های تصفیه فاضلاب گفته می شود که تمامی واحدها و تجهیزات مجتمع در یک پکیج به‌ صورت پیش‌ساخته اجرا می شود. این پکیج‌ها برحسب متریال به چهار دسته بتنی، فلزی، کامپوزیتی و پلی‌اتیلنی تقسیم می شوند.

پکیج‌ های تصفیه فاضلاب به‌ طور کلی در مناطق و محل‌هایی مانند شهرها و مناطق مسکونی کوچک، هتل‌ها، ویلاها، رستوران‌ها، کارواش‌ها، کارگاه‌های صنعتی و ساختمانی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم‌ های تصفیه فاضلاب، در حداقل فضا و برای جمعیت کم تا متوسط استفاده می‌شود. هدف اصلی سیستم‌ های تصفیه فاضلاب کوچک تولید پساب تصفیه ‌شده، و زباله (لجن جامد) است که برای استفاده مجدد یا دفع دوباره به محیط مناسب است.

لزوم استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب

در طبیعت، اگر فاضلاب بدون تصفیه به یک جریان تخلیه شود، باکتری‌های موجود در جریان، فاضلاب را تجزیه می‌کند و سطوح اکسیژن محلول را به نقطه‌ای می‌رساند که می‌تواند زندگی آبزیان در جریان را از بین ببرد. علاوه بر این  موجب تولید بوی نامطبوع و انتشار بیماری‌های واگیردار نیز می شود. مطابق با قوانین محیط‌زیست ایران، تخلیه فاضلاب‌ صنعتی ، مستقیماً و بدون انجام عملیات تصفیه، به منابع آب سطحی و زیرزمینی ممنوع است. بنابراین هدف شرکت آرکا گستر رسام طراحی سیستم ‌های نوین تصفیه آب و سپتیک تانک است. در طراحی پکیج‌ های تصفیه فاضلاب سعی بر آن است که طرح موردنظر علاوه بر سادگی راهبری، بتواند به‌راحتی استاندارد پساب خروجی جهت کشاورزی و آبیاری فضای سبز، تخلیه به آب‌های سطحی و یا چاه جاذب را که مصوب سازمان محیط‌ زیست ایران است دریافت نماید.

معرفی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن  به صورت یکپارچه و پیش ساخته ودر ابعاد مختلف ساخته می شوند. در دنیای صنعتی امروز پکیج تصفیه فاضلاب یکی از اصلی ترین تجهیزات برای حذف آلاینده های موجود در پساب های بهداشتی انسانی، صنعتی و بیمارستانی به شمار می رود. استفاده از پلی اتیلن در ساخت بدنه مخازن تصفیه فاضلاب باعث عمر بالاتر این پکیج ها شده و از محبوبیت بالایی در مقایسه با سایر سازه ها برخوردار است. به طور کلی در حجم های کوچکتر ساخت  پکیج های تصفیه فاضلاب در مقایسه با سازه های بتنی و فلزی از لحاظ مالی مقرون به صرفه است.  این پکیج ها بهترین گزینه برای تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی فاضلاب محسوب می شود.  این پکیج ها با داشتن بدنه مقاوم در برابر خوردگی مواد شیمیایی، اسیدی و آلی بهترین گزینه برای سیستم های تصفیه فاضلاب است.

دلایل استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

همانطور که به آن اشاره شد فاضلاب ها ممکن است شامل مواد آلی و شیمیایی با خاصیت خورندگی باشند بنابراین انتخاب متریال مناسب برای پکیج تصفیه فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است. متریال ساخت بدنه پکیج باید به گونه ای انتخاب شود که در برابر رطوبت ، نور خورشید و یا ضربه دچار آسیب نگردد. این پکیج ها از استحکام، انعطاف پذیری و مقاومت خوبی برخوردار است و همچنین در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و دمای بالا مقاوم است. پکیج های تصفیه فاضلاب براساس حجم فاضلاب و نوع فاضلاب طراحی و ساخته می شوند

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن1

مهمترین مزایای پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن:

 • امکان دفن پکیج تصفیه فاضلاب در زیر زمین
 • طول عمر بالا بدون نیاز به هزینه های پوشش و رنگ آمیزی
 • حداقل عمر مفید این پکیج تصفیه فاضلاب 50 سال می باشد و نگهداری از آن بسیار ساده و آسان است.
 • سیستم به‌صورت پیش‌ساخته و نصب آن آسان می باشد.
 • عدم خوردگی از داخل و بیرون : اسیدها، بازها، مواد اسیدی و مواد قلیایی به هیچ عنوان روی بدنه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن تاثیر ندارند و این پکیج دچار پوسیدگی، خوردگی، فرسودگی و زنگ زدگی نمی شود.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن نیاز به ساپورت ندارد.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن فضای بسیار کمی نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب بتنی و فلزی اشغال می کند و می تواند بدون سازه محافظ در زیر زمین قرار گیرد.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن آرکاگستر رسام در برابر تابش مستقیم نور خورشید بسیار مقاوم می باشد.
 • قابلیت جا به جایی حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن در برابر نفوذ و نشتی به شدت مقاوم می باشد.
 • مورد استفاده برای انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی
 • پکیج های پیش ساخته تصفیه فاضلاب پلی اتیلن قابلیت طراحی از ظرفیت‌ ۵ تا ظرفیت های چند صد متر مکعب در شبانه روز را دارند.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شرکت مهندسی آرکاگستر رسام دارای تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست و حفاظت از آب و خاک در طبیعت می باشد.

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده

در تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده حذف مواد آلی و میگروارگانیسم ها در شرایط هوازی اتفاق می افتد که به تصفیه بیولوژیکی شناخته می شود. در واحد هوادهی اکسیژن مورد نیاز میکروارگانیسم ها توسط دیفیوزرهای هوادهی برای تجزیه مواد آلی تامین می شود. و پس از واحد هوادهی، فاضلاب وارد قسمت ته نشینی می شود. مقداری از لجن ته نشین‌شده به ابتدای واحد هوادهی برگشت داده می‌شود.  مابقی آن از سیستم خارج می شود. تصفیه به روش هوادهی گسترده در این پکیج های پیش ساخته برای حجم های مختلف فاضلاب قابل اجرا می باشد.

بخش های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن با استفاده از روش هوادهی گسترده:

واحد متعادل ساز- سپتیک تانک

فاضلاب جمع آوری شده ابتدا در یک واحد متعادل کننده جمع آوری می شود. این بخش به عنوان ایستگاه پمپاژ اولیه نیز شناخته می شود که عملیات پمپاژ و انتقال فاضلاب به محل ورودی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن را بر عهده دارد. در این مرحله همسان سازی جریان صورت میگیرد که مانع از خروج مواد جامد از فرآیند تصفیه و ورود آن ها به مرحله بعد می شود. در واقع این واحد جریان را کنترل می کند تا زمان کافی برای انجام تصفیه وجود داشته باشد. استفاده از  این واحد کمک می کند فرآیند های تصفیه در شرایط یکسانی انجام شود.

واحد هوادهی

هوادهی فاضلاب فرآیند افزودن هوا به فاضلاب است هوادهی یک فرآیند بسیار مهم و اصلی در اغلب سیستم های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی می باشد. در این راکتور با اکسیژن دهی به فاضلاب میکروارگانیسم ها رشد کرده و توده لجن تشکیل می‌شود. توده لجن تولید‌ شده، از مواد غذایی فاضلاب استفاده کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می‌شود.

واحد ته‌نشینی

فاضلاب توسط لوله های موجود در دیواره پکیج وارد بخش ته نشینی می شود. در این سیستم لایه ای از مواد جامد انباشته شده به نام لجن در پایین مخزن تشکیل می شود. پساب موجود در این بخش با کمک پمپ‌های مناسب به واحد هوادهی بازگشت داده می‌شود. لجن اضافی نیز به واحد هاضم لجن منتقل می‌شود. وجود این مخزن باعث می شود تا ذرات معلق از آب یا فاضلاب خارج نشوند.

واحد ضدعفونی (کلرزنی)

در این واحد برای ضدعفونی کردن و حذف میکروب‌ها و آلودگی های باقی مانده، از کلر استفاده می شود تا پساب آماده تخلیه به محیط زیست شود.

نگهداری و ذخیره‌ی لجن

لجن جمع آوری شده از بخش های دیگر به این قسمت منتقل و ذخیره می شود تا در فرصت مناسب به وسیله ماشین های لجن کش تخلیه شود.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن2

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش IFAS

تصفیه فاضلاب به روش IFAS یکی از روش‌های تصفیه فاضلاب آرکاگستر رسام بر پایه تولید لجن فعال است و کلیه مراحل روش هوادهی گسترده را دارا می باشد. دراین روش ازمجموعه صفحات ثابت یا معلق جهت ایجاد فضای مناسب برای رشد بهتر میکروارگانیسم ها و راندمان بالا جهت انجام فرایند تجزیه و تصفیه مواد آلی به وسیله باکتری های هوازی استفاده می شود.

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب به روش A2O

فرایند A2O یکی از روش های بسیار کاربردی تصفیه فاضلاب با هدف حذف نیتروژن و فسفات از فاضلاب های بهداشتی و صنعتی می باشد. در این فرآیند تانک واکنش ترکیبی از واحدهای بی هوازی(anaerobic)  غیر هوازی(anoxic)  و هوازی(aerobic) است. دراین روش ابتدا فاضلاب وارد واحد بی‌هوازی می شود. و دراین قسمت مقدار زیادی از مواد آلاینده موجود به کمک روش های بیولوژیکی و بدون حضور اکسیژن حذف می شوند. سپس پساب وارد بخش غیر هوازی یا آنوکسیک می شود. و مرحله سوم بخش هوازی سیستم تصفیه فاضلاب است که وظیفه کاهش BOD و نیتریفیکاسیون را برعهده دارد. پس از طی‌کردن این مراحل بخشی از فاضلاب از مخزن هوازی وارد بخش غیرهوازی (آنوکسیک) می شود. و منجر به دینیتریفای‌شدن و تبدیل آن به گاز نیتروژن می‌گردد. همچنین بخشی از لجن فعال موجود در مخزن ته نشینی نیز به ابتدای واحد بی هوازی بازمیگردد. که در آن حذف بیولوژیکی فسفر صورت خواهد گرفت.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت آرکا گستر رسام

مانند تمام دستگاه های تصفیه فاضلاب، جهت تعیین قیمت، فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شوند. موارد زیر از مهمترین عوامل در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن محسوب می شوند:

 1. روش و فرآیند مورد نیاز برای تصفیه
 2. استاندارد خروجی فاضلاب
 3. میزان کیفیت و برند قطعات و تجهیزات مورد استفاده
 4. ظرفیت ورودی فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *