پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس

پکیج تصفیه فایبرگلاس

فهرست مطالب

بخش های مختلف تصفیه فاضلاب عبور می کند و طی فرآیند های متعدد، آلاینده های آن حذف می شود. در نهایت مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست امکان ورود آنها به محیط زیست و یا مصرف مجدد در بخش های صنعتی یا کشاورزی بوجود می‌آید و به سطح مطلوبی از کیفیت می رسد. در ادامه با آرکا گستر رسام همراه باشید.

کامپوزیت

کامپوزیت عموما به عنوان پلاستیک تقویت شده شناخته می شود. مواد کامپوزیتی از دو جزء الیاف و رزین تشکیل می شوند که از الیاف مختلفی مانند شیشه، کربن یا کولار برای ترکیب استفاده می شود. این مواد باعث مستحکم تر شدن این مخازن می شود. رزین هاي مورد استفاده در فرایند تولید مواد کامپوزیتی معمولا شامل پلی استرهاي اشباع نشده، وینیل استر، اپوکسی، پلی اورتان و… می باشند. در فرایند ساخت کامپوزیت دو جزء الیاف و رزین بدون هیچ واکنش شیمیایی با یکدیگر ترکیب می شوند که در نهایت ماده نهایی با استحکام بیشتري در مقایسه با  اجزاء اولیه تولید می شود. این ماده در فرایند ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب و آب مورد استفاده می شود. وزن سبک تر قطعات کامپوزیتی نسبت به سایر مواد نیز یکی از مهم ترین مزایای این مخازن نسبت به دیگر مواد می باشد در حدی که به عنوان جایگزین قطعات فلزی تا 80 درصد وزن تجهیزات سبک تر خواهد شد که این مهم در صنعت تصفیه آب و فاضلاب به ویژه پکیج تصفیه فاضلاب اهمیت زیادی دارد 

پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس در مقابل نیروهای کششی و همچنین خوردگی از مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل  برای تهیه مخازن کامپوزیتی در صنایع متفاوت از فایبرگلاس (GRP) استفاده می‌شود. استفاده از ماده GRP   به ‌عنوان پوشش بر روی سازه اولیه مخازن،  باعث افزایش مقاومت آن‌ها در مقابل فشارهای داخلی، نیروی برف و باد، بارهای هیدرواستاتیکی و ارتعاشی خواهد شد.

قطعات مخازنGRP  پنل نامیده می شود. پنل ها با استفاده از دستگاه های هیدروپرس گرم از ترکیبات کامپوزیتی قالب گیری ورق ساخته می گردند. این فرآیند در دمای 140 درجه سانتیگراد به همراه فشار تقریبا ۲۰۰۰ تن جهت افزایش مقاومت پنل ها، انجام  می شود. این پنل‌ها به کمک اتصالات فولادی گالوانیزه و یا ضدزنگ و همچنین تکیه‌گاه‌ های فلزی گالوانیزه به صورت مخزن به یکدیگر متصل می شوند.

مشاوره رایگان (2)

مشاوره رایگان

اگر سوال و ابهامی دارید ما شما را به صورت رایگان راهنمایی می کنیم

پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس چیست؟

مخازن کامپوزیتی فایبرگلاس (Glass Reinforced Plastic) که مخازن GRP نیز شناخته می­شوند از پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس با الیاف شیشه ساخته شده اند. استفاده از الیاف شیشه در ساختار بدنه پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس سبب افزایش استحکام این نوع مخازن می گردد. پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر پکیج های تصفیه فاضلاب دارند.

مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب فایبر گلاس شرکت آرکاگستر رسام

 • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه، شوك و انفجار
 • دارای عمر طولانی و بدون ترک خوردگی
 • مقاومت دمایی زیاد در مقابل تغییرات دمایی گرم و سرد
 • عایق‌ بندی مقاوم در برابر یخ‌زدگی
 • مقاومت زیاد در مقابل اشعه فرابنفش و جلوگیری از رشد جلبک
 • قابلیت ساخت شدن در هندسه و حجم های متفاوت
 • قابلیت ساخت شدن در انواع مختلف هوایی، افقی، عمودی و دفنی
 • حمل و انتقال راحت بدلیل سبک بودن
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی در محیط اسیدی و بازی خصوصا کارخانه های صنعتی
 • امکان تولید پکیج تصفیه فاضلاب بر اساس طرح و خواسته کارفرما
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی محیط های رطوبت بالا مثل مناطق شمالی و جنوبی کشور

شماری از موارد کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP

پکیج-فاضلاب-فایبرگلاس
 • تصفیه فاضلاب بیمارستان ها و کلینیک ها، مراکز و درمانی و بهداشتی
 • نابودی آلاینده ها از پساب های کارخانجات صنعتی مثل رنگ سازی، نساجی، دامداری و کشتارگاه، نفت پتروشیمی و …
 • استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس  در اردوگاه های نظامی و آموزشی و شهرک های مسکونی، هتل ها و مسافرخانه ها، مراکز بین راهی و جاده ای، فرودگاه ها و ترمینال های مسافربری جهت تصفیه فاضلاب انسانی
 • استفاده دوباره از پساب تصفیه شده پکیج تصفیه فاضلاب GRP به منظور آبیاری فضای سبز و کشاورزی
 • حذف میکروب ها و باکتری های واگیردار و مشکل ساز قبل از ورود آنها به محیط زیست

تصفیه فاضلاب تأسیسات و کارگاه ها در همسایگی سدها، رودها و چاه های آب

تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس

واحدهای اصلی پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس شامل متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ فاضلاب، آشغالگیر و دانه گیر، هوادهی، ته نشینی، ضدعفونی، هاضم لجن، تابلو برق و … می باشد. سرعت اجرا و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس نسبت به سایر پکیج ها بسیار بالاتر بوده و پس از نصب، بسیار سریع و راحت قابل استفاده و بهره برداری می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن و دیگر پکیج ها با مشاوران ما در تماس باشید.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیتی

 پس از آشنایی با پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس، در ادامه قصد داریم به شرح عوامل تاثیر گذار در نرخ آن بپردازیم:

 • مواد اولیه: هزینه ساخت و تولید مواد اولیه کامپوزیت با فلز، بتن و … تفاوت بسیاری دارد، به همین دلیل پکیج های تصفیه فاضلاب کامپوزیت از قیمت مقرون به صرفه برخوردار می باشد.
 • نصب
 • کیفیت فاضلاب ورودی
 • کیفیت پساب خروجی
 • نوع فرایند تصفیه

اجزاء و واحد های پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیتی (GRP)

شرکت آرکا گستر رسام پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس را در انواع بهداشتی، انسانی، صنعتی و … تولید و ارائه می نماید که هر کدام از آن ها از کاربرد ها و روش های منحصر به فردی برخوردار هستند و البته اجزاء و متعلقات مورد استفاده در بسیاری از آن ها مشابه و یکسان می باشد. در ادامه به مختصری از شرح آن ها می پردازیم:

آشغال گیر:

بهتر است بدانید که قبل از تصفیه فاضلاب های موجود باید هر گونه مواد اضافی اعم از آشغال، زباله، مواد جامد درشت و ریز و … را از پساب ها جدا کنیم که این فرایند می تواند توسط شیوه های دستی و مکانیکی صورت گیرد؛ البته قبل از انتخاب این روش ها باید به اندازه و سایز ذرات و آشغال موجود در فاضلاب هم توجه داشته باشیم؛ به این دلیل که اگر ذرات موجود کوچک باشند به کمک نیروی دستی و انسانی جمع آوری خواهد شد و دیگر نیازی به استفاده از روش های مکانیکی نمی باشد.

واحد متعادل ساز:

همان طور که از نام آن هم مشخص می باشد؛ این مخزن به تعادل و یکنواخت سازی فاضلاب های موجود می پردازد و پساب ها پس از پشت سر گذاشتن مرحله آشغال گیر به درون مخزن های متعادل ساز، منتقل شده و فاضلاب ها در داخل آن قرار می گیرند تا با دبی مشخصی وارد پکیج تصفیه فاضلاب شوند. با استفاده از این روش از صدمات وارد شده به تجهیزات پکیج در مراحل بعدی جلوگیری می شود. فاضلاب پس از متعادل سازی به حوضچه های بعدی وارد خواهد شد.

سیستم تامین هواو هوادهی:

بدیهی است که تولید هوا به کمک بلوئر ها یا دمنده های تعبیه شده و منحصر به فرد صورت می گیرد و پارمتر های مخصوصی تحت عنوان ظرفیت تولید هوا و فشار مورد احتیاج در راستای انتقال هوا به واحد هوادهی پکیج تصفیه فاضلاب به فعالیت می پردازند.

واحد هوا دهی:

به طور کلی می توان گفت که مخزن هوا دهی از مهم ترین بخش ها در پکیج های تصفیه فاضلاب فایبر گلاس به شمار می روند که منجر به رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها خواهد شد. باکتری های تجزیه کننده فاضلاب به کمک مصرف اکسیژن به تجزیه فاضلاب های مورد نظر می پردازند و طبیعتا در این فرایند با کاهش BOD و COD فاضلاب رو به رو خواهیم شد؛ مقصود از  BOD میزان اکسیژن خواهی بیولوژیکی و COD میزان اکسیژن خواهی شیمیایی می باشد.

واحد ته نشینی:

همواره، فاضلاب و پساب های موجود به شفاف سازی و زلال شدن نیاز دارند که این عمل در واحد ته نشینی انجام می شود. پساب های موجود پس از پاک سازی به سمت مخزن کلر زنی هدایت می شود. بهتر است بدانید که پساب موجود در واحد های ته نشینی مجددا از کف مخزن به درون حوضچه های هوادهی منتقل خواهد شد.

واحد کلر زنی:

لازم به ذکر است که واحد کلر زنی از اجزای اصلی و اساسی یک پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی به شمار می آید و سبب نابودی و از بین رفتن میکروارگانیزم های باقی مانده ی موجود در آلاینده ها می شود؛ بهتر است بدانید که کلر به دو صورت پودری و مایع تولید شده و می توان مطابق با نیاز خود آن ها را تهیه کرد.

واحد هاضم لجن:

لجن ته نشین شده در واحد ته نشینی به این واحد منتقل می شود و بسته به حجم پکیج و سایر شرایط هر چند سال یک بار تخلیه می گردد.

لوله های انتقال هوا:

همواره، پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی جهت ادامه کار خود به متعلقات گوناگونی نیاز دارند که از رایج ترین آن ها می توان به لوله انتقال هوا و لوله انتقال لجن اشاره کرد که طبیعتا در بهود عملکرد این محصول بی تاثیر نخواهد بود.

تابلو کنترل:

همان طور که اشاره شد؛ پکیج های تصفیه فاضلاب جهت راه اندازی و انجام فرایند های تصفیه به انرژی و نیروی برق نیاز دارند و به همین علت هم تابلو برق های منحصر به فردی توسط متخصصان در این سیستم نصب می شوند.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیت شرکت ارکا گستر

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی :

تصفیه فاضلاب بهداشتی یک فرایند حیاتی است که برای حفظ بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست انجام می‌شود. فاضلاب شامل آب‌های فاضلاب خانگی، صنعتی و شهری است که باید پس از تصفیه، به محیط زیست بازگردانده شود. فاضلاب بهداشتی -انسانی به دلیل استفاده انسان ها از آب برای مصارف عمومی مانند سرویس های بهداشتی، حمام، شستشوی ظروف و لباس، شستشوی سطوح و … تولید میگردد. بیشترین منابع تولید فاضلاب بهداشتی در واحد های مسکونی، تجاری، صنعتی و تاسیسات مشابه است. حجم فاضلاب تولید شده براساس میزان مصرف آب برای هر نفر متفاوت میباشد اما میتوان گفت به ازای هر نفر روزانه  حدودا 150 لیتر فاضلاب بهداشتی -انسانی تولید میشود.

پکیج تصفیه فاضلاب دامداری :

صنعت دامپروری جز صنایعی است که  علاوه بر مصرف آب زیاد ، فاضلاب زیادی هم تولید می کند که حجم فاضلاب آن بسته به تعداد دام است . فاضلاب تولیدی دامداری ها شامل  فاضلاب حاصل از ادرار و مدفوع حیوانات ، زایدات حاصل از محل استراحت حیوانات ،آب ناشی از شستشوی دام و محل نگهداری دام ها، آب بکار رفته در خنک کردن دام ها، ضایعات تولیدی در اثر تغذیه دام ها و فاضلاب حاصل از کشتارگاه دامداری ها که مقدار زیادی خون تولید می کنند می شود. اگر فاضلاب دامداری ها وارد مجراهای آب های سطحی شود بوی نامطبوع تولید کرده که آلودگی شدیدی متوجه محیط زیست و آب های های زیر زمینی میکند. وجود حجم زیادی خون و بقایای دام ها ممکن است در طول مسیر فاضلاب مشکلاتی را بر داشته باشد. تصفیه فاضلاب پیش از ورود به آّب های سطحی و استفاده مجدد از آب تصفیه شده برای شستشوی محوطه و کشتارگاه و نظافت دام ها هزینه های دامداری به صورت چشم گیری کاهش میدهد. حتی میتوان آب تصفیه شده را به استاندارد های مورد نظر رساند و از آن برای خوراک دام استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیت کشاورزی :

کشاورزان آّب مورد نیاز برای آبیاری را از آب های زیر زمینی یا چاه ها تامین میکنند که معمولا استاندارد های لازم برای آبیاری و کشاورزی را ندارند و مواردی مانند ph و ترکیبات آلی و معدنی که باعث ایجاد بو و طعم می کنند.

تصفیه آب های کشاورزی تاثیر بسیار ی در افزایش کیفیت رشد و محصولات و حذف شوری آب و فلزات سنگین آب و جلوگیری از سدیمی شدن خاک ، کاهش ترکیبات آنیونی و سمی میکند همچنین تصفیه آب کشاورزی نه تنها محصولاتی سالم و با کیفیت را تولید میکند بلکه سلامت مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت.بسیاری از کشاورزان تمایل دارند تا محصولات خود را با فاضلاب تصفیه نشوده به دلیلی غنی بودن آن از مواد مغذی و آلی آبیاری کنند این امر خطرات و مشکلاتی را در پی دارد یکی از این خطرات ایجاد بیماری برای کارکنان شاغل در مزارع می باشد.

آب مورد مصرف برای آبیاری سبزیجات و گیاهانی که به صورت خام مصرف میشوند مانند گوجه فرنگی و سبزیجات ، باید از نظر عوامل بیماری زا و میکروبی مورد بررسی و تصفیه قرار گیرد. برای این کاربرد از پکیج تصفیه فاضلاب استفاده می شود، تا فاضلابی که میخواهند برای آبیاری مورد استفاده قرار گیرد پاکسازی شود و آب خروجی به استاندارد های لازم برسد.

پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیت بیمارستانی :

فاضلاب بیمارستانی، با آلاینده‌های نوظهور مختلف خود، مانند ترکیبات فعال دارویی، میکروارگانیسم‌های مختلف از جمله باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک (ARB)، ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک (ARG)، ویروس‌های پایدار و غیره شناخته می‌شود.

به طور کلی، فاضلاب بیمارستانی شامل اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی بالا (BOD)، اکسیژن مورد نیاز شیمیایی (COD)، آمونیاک و محتوای نیتروژن است و غلظت آنها در مقایسه با فاضلاب خانگی بالاتر است.

شاخص زیست تخریب پذیری فاضلاب بیمارستانی نیز بیشتر از فاضلاب شهری است و تصفیه آنها توسط سیستم‌‍‌‌های بیولوژیکی مرسوم را دشوار می کند. بسیاری از ترکیبات آلی مقاوم موجود در فاضلاب بیمارستانی، مانند ترکیبات فعال دارویی، بسیار سمی هستند و تهدید قابل توجه‌ای برای محیط زیست دارند.

ویروس‌ها، باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک و ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک حتی پس از تصفیه فاضلاب بیمارستانی به حیات خود ادامه می‌دهند و انتشار آن‌ها در اکوسیستم آبی تهدید قابل‌توجهی برای محیط زیست است.

فاضلاب بیمارستانی، در میان سایر پسماندهای بهداشتی، به دلیل قابلیت ورود به حوزه‌های آبخیز، آلودگی سطحی و آب‌های زیرزمینی، در صورت مدیریت نامناسب و دفع در هیدروسفر، خطری جدی برای سلامت انسان و محیط‌زیست ایجاد می‌کند. با توجه به دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای عملکرد مناسب مراکز مراقبت‌های بهداشتی، 40 تا 60 لیتر آب در روز برای هر بیمار بستری مورد نیاز است.

مقدار آب مورد نیاز برای بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی یا تب خونریزی دهنده ویروسی حدود 100 تا 400 لیتر به ازای هر بیمار در روز است. این مصرف آب توسط بیمارستان‌ها منجر به تولید حجم زیادی از فاضلاب می‌شود. میزان فاضلاب تولیدی از بیمارستان به ظرفیت یا تعداد تخت های موجود در بیمارستان، نوع و اندازه مرکز بهداشتی درمانی، امکانات فنی موجود، خدمات ارائه شده (خشکشویی، آشپزخانه، تهویه مطبوع)، امکانات مدیریتی و غیره بستگی دارد.

فاضلاب بیمارستانی فاضلابی است که در مقادیر نسبتاً بزرگتر از کلیه واحدهای بیمارستان‌ها مانند اورژانس و کمک‌های اولیه، اتاق عمل، درمان دارویی، آی سی یو، آزمایشگاه‌های شیمیایی و بیولوژیکی، رادیولوژی، فعالیت‌های غذاخوری و خشکشویی و غیره تولید می‌شود.

هدف اصلی تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستانی تصفیه فاضلاب ورودی (پساب تصفیه نشده) تولید شده توسط بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی قبل از تخلیه مستقیم آن در محیط طبیعی است. فاضلاب بیمارستانی ممکن است اثرات نامطلوبی بر محیط زیست و سلامت انسان داشته باشد. بنابراین تصفیه فاضلاب در هر بیمارستانی امری بسیار مهم است. شرکت آرکا گستر با تجربه ساخت پکیج‌ تصفیه فاضلاب بیمارستانی، نیاز شما را در این زمینه مرتفع خواهد کرد.

فاضلاب صنایع :

آب ورودی به صنایع  پس از پشت سرگذاشتن فرآیندهای مختلف به مواد آلی و غیرآلی و معدنی آلوده شده و در نهایت با افت شدید کیفیت در خروجی مواجه می گردند. فاضلاب هر صنعت بسته به نحوی استفاده از اب شامل مقادیر زیاد و مختلفی الاینده می باشد که را حل جلوگیری از ورود این فاضلاب های خطرناک به محیط زیست می تواند پکیج های پلی اتیلنی باشد که بسته به نوع صنعت و فاضلاب طراحی می گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیت مرغداری :

توجه به حفاظت از محیط زیست در صنعت مرغداری مهم است. فاضلاب مرغداری معمولاً شامل مواد شوینده و ضد عفونی کننده است که به محیط زیست و موجودات زنده آسیب می رساند. بنابراین تصفیه فاضلاب مرغداری قبل از ورود به مجاری فاضلاب شهری یا مجاری آب های سطحی و زیرزمینی ضروری است.

برای تصفیه فاضلاب مرغداری می توان از سپتیک تانک پیشرفته و یا پکیج تصفیه فاضلاب استفاده کرد. این دستگاه‌ها قادر به تصفیه فاضلاب مرغداری به صورتی هستند که الاینده های تولید شده مانند مواد آلی‌ ، خون، ضایعات کشتار، روغن و چربی، نیتروژن (آمونیاک) و فسفات بخوبی حذف شوند و پساب خارج شده را تا استانداردهای محیط زیست برسانند.

استفاده از فناوری تصفیه فاضلاب در مرغداری ها علاوه بر حفاظت از محیط زیست ، باعث کاهش تلفات و تولید محصولات مرغوب تر می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیت پرورش ماهی :

بهبود و کنترل استانداردهای کیفیت آب در حوضچه‌های پرورش ماهی، از ویژگی‌های اصلی برای حفاظت از سلامت ماهیان و افزایش رشد و تولید محصولات این صنعت است. آب مناسب برای نگهداری و پرورش انواع ماهی‌ها، نیازمند کنترل و تنظیم عوامل محیطی و فیزیکوشیمیایی مانند pH، دما، اکسیژن، شوری و سختی است. به دلیل تنوع انواع ماهیان و نیازهای متفاوت آنها به تنظیم شاخص‌های بالقوه آب، برخی از نگهداراندگان ماهیان متنوع در حوضچه های بزرگ از سیستم های تصفیه استفاده می کنند. این کار نیز برای حذف ذرات معلق موجود در آب حوضچه ها و کاهش تلفات به محیط زیست نیز اهمیت دارد.

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش و قالی شویی:

فاضلاب تولیدی صنایع کارواش و قالیشویی به دلیل استفاده بیش از حد از آب و مواد شوینده، منبع ترکیبات آلی و شیمیایی مختلف بسیار خطرناک است. از جمله مواد مخرب، رنگ، کدورت، ذرات معلق، ریزموادهای شوینده، ترکیبات پیچیده آلی و آمونیوم بی فلوراید (ABF) می باشند که از نظر زیست محیطی آسیب‌پذیری به همراه دارند.

فاضلاب قالیشویی نیز با وجود جامدات معلق، عوامل بیولوژیکی و بیماریزا، تهدیدی برای آب سطحی و چاه‌های جذبی به شمار می رود. بنابراین، رهاسازی و تصفیه فاضلاب تولیدی و پسابی به شرایطی بهتر و بهره برداری دوباره از آنها در فرآیند شستشو و صنایع مهمترین راهبردهای حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه‌های صنایع است. تولید و بهره برداری از فاضلاب و پساب با استفاده از تکنولوژیهای مناسب، باعث حفظ منابع آب، کاهش مخاطرات برای سلامت زیست محیط و پایداری در کاربری منابع می شود.

سوالات متداول

فرق بین پکیج تصفیه پلی اتیلن و فایبرگلس چیست؟

هر دو سیستم دارای قابلیت تصفیه فاضلاب هستند، اما قابلیت تصفیه پکیج تصفیه فایبرگلس برای حذف جامدات با دقت بالاتری است. مقاومت پلی اتیلن در مقایسه با فایبرگلس، مقاومت کمتری در برابر مواد شیمیایی دارد. بنابراین، فایبرگلس ممکن است بهترین گزینه برای استفاده در محیط هایی باشد که با مواد شیمیایی مرتبط هستند باشد.

مخازن جنس فایبرگلاس بدلیل ساختار مقاوم و کشش مناسب می توانند به هر دو صورت دفنی و غیر دفنی اجرا شوند

پکیج های فایبر گلس مقاومت بهتری در برابر مواد خورنده دارد و در انواع فاضلاب ها عملکرد بسیار مناسبی را نمایش می دهند.

پلی اتیلن از نظر قیمت برای بخش های صنعتی در سطح بهتری نسبت به فایبرگلاس قرار میگیرد. در عین حال فایبرگلاس از نظر مقاومت در سطح بالاتری نسبت پلی اتیلن به قرار میگیرد.به همین دلیل  انتخاب جنس سازه وابستگی زیادی به نوع فاضلاب صنعتی، میزان خورندگی و همچنین بودجه در نظر گرفته شده دارد.

فرم مشاوره رایگان

2 دیدگاه در “پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس

 1. محمدرضا گفت:

  سلام
  این مخزن ها حتما باید روی زمین باشند؟

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام
   خیر
   مخازن جنس فایبرگلاس بدلیل ساختار مقاوم و کشش مناسب می توانند به هر دو صورت دفنی و غیر دفنی اجرا شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *