پکیج تصفیه فاضلاب آرامستان

تصفیه فاضلاب ارامستان

فهرست مطالب

پکیج تصفیه فاضلاب آرامستان ها جز فاضلاب بهداشتی محسوب می شود. و از روش های فیزیکی و بیولوژیکی برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. به منظور طراحی سیستم تصفیه فاضلاب آرامستان ها و غسالخانه ها و انتخاب فرآیند تصفیه، مرحله اول برآورد مقدار فاضلاب تولیدی می باشد. مرحله دوم مشخص شدن غلظت و نوع آلاینده ها به خصوص دو شاخص مهم BOD و COD می باشد. همچنین سهولت و هزینه بهره برداری از سیستم  از عواملی هستند که در هنگام طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب آرامستان باید به آن توجه کرد.

شرکت آرکا گستر با توجه به نیاز مشتری آمادگی لازم جهت طراحی ،ساخت و راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب آرامستان ها در ابعاد و ظرفیت های مختلف را دارا می باشد.

اجزای تشکیل دهنده پکیج تصفیه فاضلاب آرامستان

تصفیه اولیه

جهت حذف بخشی از مواد جامد معلق(تصفیه فیزیکی). و تا حدودی حذف مواد آلی از سپتیک تانک یا مخزن متعادلساز به عنوان تصفیه اولیه و تصفیه بی هوازی استفاده می شود.

تصفیه فاضلاب ارامستان1
تصفیه ثانویه(بیولوژیکی)

  این بخش شامل یک واحد هوادهی به منظور تصفیه بیولوژیکی می باشد. در این قسمت هوا توسط بلوئر و به وسیله دیفیوزرهای تعبیه شده. کف مخزن هوادهی  در کل تانک هوادهی پخش می شود.هوادهی در این مرحله باعث رشد و تکثیر باکتری های هوازی و در نتیجه تجزیه مواد آلی می شود .که کاهش BOD و COD فاضلاب را به همراه دارد. در مرحله بعدی فاضلاب وارد مخزن ته نشینی شده و با فرآهم آوردن زمان ماند مناسب لخته های بیولوژیکی در کف مخزن ته نشین شده و پساب تولیدی برای تصفیه نهایی وارد بخش کلر زنی می شود. همچنین لجن ناشی از تولید شدهدر این بخش واد بخش هاضم لجن می شود.

تصفیه تکمیلی

جهت گند زدایی از پساب خروجی از سیستم تصفیه فاضلاب آرامستان از واحد کلر زنی در این بخش استفاده می شود.

تصفیه فاضلاب ارامستان2

 جنس پکیج های تصفیه فاضلاب آرامستان

بدنه پکیج تصفیه فاضلاب غسالخانه هاازجنس پلی اتیلن، فلزی وکامپوزیت ساخته میشود. در انتخاب جنس سازه باید میزان مقاومت بدنه پکیج در مقابل انواع خوردگی توسط عوامل داخلی و خارجی و همچنین مقاوم بودن سازه از جهت وارد شدن نیروهای مختلف به آن مد نظر قرار گیرد

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *