تصفیه فاضلاب هتل

تصفیه فاضلاب هتل

فهرست مطالب

تصفیه فاضلاب هتل

صنعت گردشگری یکی از بخش های پیشرو در رشد اقتصادی کشورها است با این حال رشد این صنعت طی سال های اخیر باعث افزایش فشار بر محیط زیست شده است. به همین دلیل مسئولین صنعت گردشگری در تلاش برای کاهش اثرات منفی و مخرب بر محیط زیست هستند. یکی از مواردی که باید به آن توجه شود فاضلاب تولیدی هتل ها و مهمان خانه ها و ورود آن به محیط زیست است. در بسیاری از مناطق فاضلاب هتل ها به شبکه اصلی فاضلاب های شهری متصل نیستند، بنابراین نصب تصفیه خانه تصفیه فاضلاب برای هتل ها امری ضروری می باشد.

تصفیه فاضلاب هتل

هتل ها نیاز به یک سیستم تصفیه فاضلاب کاربردی دارند که با توجه به مساحت، ظرفیت هتل و تعداد تفرات حجم فاضلاب تولیدی بدست می آید. به طور کلی می توان گفت تصفیه فاضلاب هتل ها با توجه به حجم و ماهیت فاضلاب با روش های مختلفی انجام می شود.

لطفا جهت دریافت خدمات مشاوره تخصصی در زمینه خرید پکیج های تصفیه فاضلاب هتل ها یا مسافرخانه ها با کارشناسان و مشاورین شرکت آرکا گستر رسام تماس حاصل فرمایید.

تصفیه فاضلاب تکنولوژی مفیدی برای صنعت و محیط زیست محسوب می شود زیرا نه تنها باعث صرفه جویی در میزان مصرف آب های شیرین و جلوگیری از هدررفت آن می شود، بلکه با انجام فرآیند تصفیه از انتشار آلودگی به محیط زیست جلوگیری می شود. در واقع به کمک عمل تصفیه فاضلاب و رساندن خروجی پساب آن به استاندارد های محیط زیستی می توان از آن برای آبیاری فضای سبز در آن منطقه استفاده کرد.

فاضلاب هتل ها از دسته فاضلاب بهداشتی- انسانی هستند و معمول ترین روش تصفیه این نوع فاضلاب روش های هوادهی گسترده(EAAS) و یا روش MBBR می باشد.

مهم ترین هدف تصفیه فاضلاب هتل

مهم ترین هدف تصفیه خانه فاضلاب خروجی هتل ها، جلوگیری از بیماری های خطرناک و آسیب های جدی به انسان است. عموما فاضلاب هتل ها یک جا در تصفیه خانه جمع می شود، جایی که بوسیله مراحل متفاوت از طریق تخلیه و جمع کننده ها پاکسازی می گردند.

عموما برای تصفیه فاضلاب هتل ها و استراحتگاه ها، از تصفیه خانه های کوچک و جمع و جور استفاده می شود. لذا بهترین گزینه استفاه از پکیج های تصفیه فاضلاب می باشد که در عین کارایی بالا و اشغال فضای کم، قابل حمل و موبایل بوده و هزینه اجرایی بسیار پایین تری دارند. نمودار معمول فرآیندی تصفیه برای تصفیه خانه های فاضلاب هتل به شکل زیر می باشد

استفاده از روش هوادهی گسترده برای تصفیه فاضلاب هتل ها

پکیج تصفیه فاضلاب در روش هوادهی گسترده شامل قسمت های مختلفی شامل آشغالگیری، مخزن متعادلساز، هوادهی، ته نشینی، مخزن گندزدایی و هاضم لجن به همراه کلیه متعلقات لازم می باشد.

در تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده فاضلاب پس از مخزن متعادل ساز وارد مخزن هوادهی شده و در آنجا به وسیله ی دیفیوزرهای هوادهی اکسیژن لازم برای تغذیه میکروارگانیسم ها و تجزیه مواد آلی فراهم می شود و باعث کاهش مقدار BOD، COD و سایر آلاینده های موجود در فاضلاب می شود. فاضلاب پس از مرحله هوادهی وارد مخزن ته نشینی می شود. درصدی از لجن ته نشین شده به مرحله هوادهی برگشت داده می شود و باقیمانده آن که لجن بلا استفاده است از سیستم خارج می شود. پس از این مراحل پساب زلال شده با عبور از یک سر ریز وارد مرحله گندزدایی با کلر می شود و یا برای تصفیه های تکمیلی وارد مراحل بعد می شود

استفاده از روش رشد چسبیده با مدیای متحرک (MBBR) برای تصفیه فاضلاب هتل ها

تصفیه فاضلاب به روش MBBR مانند روش لجن فعال هوادهی گسترده می باشد و تقریبا مراحل مشابه به آن را دارد با این تفاوت که در این روش با اضافه کردن پکینگ مدیا (Packing) به حوض های هوادهی شرایط برای تجزیه و حذف مواد آلی توسط میکروارگانیسم ها بیشترمی گردد. پکینگ مدیا قطعه های کوچکی از جنس پلی اتیلن می باشد که با قرار گرفتن میکروارگانیسم ها روی سطح آن و رشد و تکثیر بیشتر آن ها باعث افزایش توده های بیولوژیکی در حوض های هوادهی و درنتیجه تصفیه بیشتر فاضلاب می گردد. این توده های بیولوژیکی در فاضلاب نقش تجزیه مواد آلی را دارند و باعث کاهش مقدار BOD، COD و درنتیجه بهبود کیفیت پساب می گردند.

تصفیه فاضلاب هتل

تصفیه فاضلاب به روشMBBR  در مواردی که با محدودیت فضا مواجهه هستیم گزینه بسیار مناسبی می باشد. این روش تصفیه به دلیل کاهش حجم مخزن هوادهی نیاز به فضای کمتری نسبت به سایر روش های تصفیه دارد.

شما می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره تخصصی در زمینه خرید پکیج تصفیه فاضلاب بتنی و هتل ها با کارشناسان و مشاورین شرکت آرکا گستر رسام در تماس باشید

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *