تصفیه فاضلاب مجتمع های خدماتی رفاهی

تصفیه فاضلاب خدمات رفاهی

فهرست مطالب

صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم و بزرگ در جوامع امروزی به شمار می رود. بسیار زیادی از مردم به عنوان مسافر و گردشگر در زمان سفر خود برای استراحت و استفاده از خدماتی چون رستوران و کافی شاپ، فروشگاه های مواد غذایی، سرویس بهداشتی، تعمیرگاه، کارواش و … از مجتمع های بین راهی استفاده می کنند.

مجتمع های بین راهی به دلیل نوع خدماتی که ارائه می دهند میزان زیادی فاضلاب تولید می کنند که شامل فاضلاب بهداشتی-انسانی، فاضلاب رستورانی و فاضلاب ناشی از کارواش می باشد. با توجه به این موضوع که مجتمع های خدمات رفاهی در مکانی خارج از محدوده شهری هستند، امکان انتقال فاضلاب تولیدی به شبکه های فاضلاب شهری و روستایی وجود ندارد و یا مقرون به صرفه نیست. بنابراین استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب در مجتمع های بین راهی ضرورت دارد.

مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی

تعداد زیادی مسافر روزانه در این مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی پذیرش می شوند و نتیجه آن تولید فاضلاب با حجم و کیفیت متفاوت است. فاضلاب تولید شده شامل آلودگی های مختلفی چون بیولوژیکی و میکروبی است که درصورت تخلیه به محیط مشکلات زیادی برای محیط زیست ایجاد می کند. با تصفیه بهینه فاضلاب تولید شده به کمک نصب پکیج های تصفیه فاضلاب و رساندن خروجی پساب آن به سطح استاندارد، می توان از آن برای آبیاری فضای سبز محوطه این مجتمع های خدماتی رفاهی استفاده کرد و مهم تر آنکه از انتشار آلودگی و زیان های جبران ناپذیر به محیط زیست جلوگیری کرد.

شما می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره تخصصی در زمینه خرید پکیج های تصفیه فاضلاب مجتمع های بین راهی و مراکز خدماتی رفاهی با کارشناسان و مشاورین شرکت آرکا گستر رسام در تماس باشید.

تصفیه فاضلاب خدمات رفاهی1

پکیج تصفیه فاضلاب مجتمع های خدماتی رفاهی شرکت آرکا گستر

به منظور تصفیه فاضلاب مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن استفاده می شود، زیرا مقاومت زیادی در برابر آلاینده های مختلف شیمیایی و همچنین رطوبت و دما دارد که به دو صورت دفنی و غیر دفنی قابل اجرا می باشد.

اجزای تشکیل دهنده پکیج های تصفیه فاضلاب مجتمع بین راهی

پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت آرکا گستر رسام شامل قسمت های مختلفی از قبیل آشغالگیری، مخزن متعادلساز، هوادهی، ته نشینی، مخزن گندزدایی و هاضم لجن به همراه کلیه متعلقات لازم می باشد.

به منظور تصفیه فاضلاب مجتمع های بین راهی با توجه به میزان و نوع فاضلاب تولیدی از روش های مختلف هوازی و بی هوازی استفاده می شود.

تصفیه فاضلاب مجتمع های بین راهی به روش هوادهی گسترده (EAAS)

در تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده تصفیه بیولوژیکی برای حذف مواد آلی تحت شرایط هوازی اتفاق می افتد. در این روش فاضلاب تولیدی وارد حوضچه هوادهی شده و اکسیژن مورد نیاز برای تماس مناسب میکروارگانیسم ها توسط دیفیوزرهای هوادهی انجام می شود. پس از هوادهی فاضلاب وارد حوضچه ته نشینی می شود. درصدی از لجن ته نشین شده به مرحله هوادهی بازگشت داده می شود و باقیمانده آن که لجن بلا استفاده است از سیستم خارج می شود. پس از این مراحل پساب زلال شده با عبور از یک سر ریز وارد مرحله گندزدایی با کلر می شود و یا برای تصفیه های تکمیلی وارد مراحل بعد می شود.

تصفیه فاضلاب مجتمع های بی راهی به روش رشد چسبیده با مدیای متحرک (MBBR)

تصفیه فاضلاب به روش MBBR مانند روش لجن فعال هوادهی گسترده می باشد و تقریبا مراحل مشابه به آن را دارد با این تفاوت که در این روش با اضافه کردن پکینگ مدیا (Packing) به حوض های هوادهی شرایط برای تجزیه و حذف مواد آلی توسط میکروارگانیسم ها بیشترمی گردد. پکینگ مدیا قطعه های کوچکی از جنس پلی اتیلن می باشد که با قرار گرفتن میکروارگانیسم ها روی سطح آن و رشد و تکثیر بیشتر آن ها باعث افزایش توده های بیولوژیکی در حوض های هوادهی و درنتیجه تصفیه بیشتر فاضلاب می گردد. این توده های بیولوژیکی در فاضلاب نقش تجزیه مواد آلی را دارند و باعث کاهش مقدار BOD، COD و درنتیجه بهبود کیفیت پساب می گردند.

تصفیه فاضلاب خدمات رفاهی2

این روش تصفیه نیاز به فضای کمتری نسبت به سایر روش های تصفیه دارد (به دلیل کاهش حجم مخزن هوادهی) بنابراین تصفیه فاضلاب به روشMBBR در مواردی که با محدودیت فضا مواجهه هستیم گزینه بسیار مناسبی می باشد. با توجه به میزان فاضلاب تولیدی ، ماهیت فاضلاب و همچنین سرمایه اولیه روش های مختلفی برای تصفیه فاضلاب مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی وجود دارد . به منظور دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق سایت آرکا گستر  و یا پیج اینستاگرام با مجموعه ما در ارتباط باشید

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *