پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

فهرست مطالب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با توجه به وجود آلایانده های بسیار و متنوع مانند مواد آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم های خطرناک در فاضلاب تولید شده در محیط های صنعتی، یکی از ضروری ترین تجهیزات در حوزه تصفیه فاضلاب به شمار می رود. این پکیج در واقع مجموعه ای از فرآیندهای مختلف برای تصفیه فاضلاب صنعتی می باشد که با توجه به نوع آلاینده های موجود در فاضلاب با ویژگی های مختلفی تولید میشوند. شرکت ارکا گستر؛ تولیدکننده پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی با آخرین استانداردهای روز دنیا می باشد که از بهترین گروه های طراحی و ساخت تجهیزات حوزه تصفیه آب و فاضلاب به شمار می رود. در ادامه ببرسی و شرح ویژگی ها و مشخصات ارائه شده در طراحی ، تولید و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی ، قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و مزایا و کاربرد محصولات تولید شده توسط شرکت ارکا گستر خواهیم کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست

یکی از بزرگترین مشکلات و نگرانی ها در صنعت، مصرف زیاد آب و ورود مواد آلی و فلزات سنگین و آلاینده های خطرناک به محیط زیست و رعایت نشدن استاندارد محیط زیست می باشد. علاوه بر مصرف زیاد آب در کارخانجات و پالایشگاه ها و وجود مشکلات کم آبی ، فاضلاب تولید شده توسط صنعت به شدت خطرناک بوده و به تهدیدی برای محیط زیست تبدیل شده اند. به همین دلیل، طراحی و تولید پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی صورت می گیرد تا قبل از ورود فاضلاب پر آلاینده خطرنک به طبیعت، تصفیه شده و کیفیت فاضلاب بهبود یابد تا حتی بتوان در مصارف دیگری مانند آبیاری یا استفاده مجدد در صنعت از آن استفاده نمود.

فاضلاب محیط های صنعتی بعد از ورود به پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چندین بخش را طی نموده و در هر قسمت، بخشی از آلاینده ها ی فاضلاب  حذف می گردد. در نهایت پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب به استاندار محیط زیست می رسد. لازم بذکر است که طراحی مراحل تصفیه و نوع فرایند های پکیج تصفیه فاضلاب در وهله ی اول به نوع فاضلاب و مواد آلی و آلاینده های موجود در آن و همچنین مقدار حجم فاضلاب بستگی دارد. به طوریکه، پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با بهداشتی می تواند بسیار متفاوت باشد

مشاوره رایگان (2)

مشاوره رایگان

اگر سوال و ابهامی دارید ما شما را به صورت رایگان راهنمایی می کنیم

روش تصفیه فاضلاب‌ صنعتی

هر صنعت و هر کارخانه یا شهرکت صنعتی دارای فاضلاب بخصوصی است و برای تعیین روش تصفیه آن باید جزیی و ریز برسی و طراحی فرایند تصفیه صورت گیرد اما بطورکلی روش های مختلفی برای تصفیه فاضلاب صنعتی در پکیج ها در نظر گرفته میشود که از اصلی ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تصفیه فیزیکی فاضلاب صنعتی

تصفیه فیزیکی فاضلاب صنعتی اولین و یکی از مهم ترین گام ها که در تصفیه فاضلاب صنعتی در نظر گرفته میشود، استفاده از روش های فیزیکی به منظور حذف آلاینده های جامد در فاضلاب می باشد. در هر یک از صنایع ممکن است ذرات جامد بزرگ در فضلاب بصورت معلق وجود داشته باشد که با انجام فرآیندهایی از قبیل آشغالگیری، فیلتراسیون و ترسیب شیمیایی امکان حذف و ته نشینی آنها وجود دارد. این مرحله تاثیری در کاهش میزان مواد آلی و آلاینده های شیمیایی خطرناک موجود در فاضلاب ندارد اما بمنظور جلوگیری از گرفتگی و اختلال در بخش های بعدی فاضلاب امری ضروریست.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

مخزان و حوضچه های درنظر گرفته شده برای تزریق مواد شیمیایی دومین گام مهم برای حذف آلاینده های شیمیایی در فاضلاب های صنعتی می باشد. نوع مواد شیمیایی که در این مرحله تزریق میشوند به فاضلاب و نوع مواد موجود در آن بستگی دارد. به عنوان مثال در محیط هایی که نمک های فلزی  ویا ذرات کلوئیدی در فاضلاب موجود باشد، می توان با تزریق مواد منعقدکننده نسبت به جداسازی آنها از آب اقدام نمود. مقدار مواد شیمیایی و دوز آنها به صورت اتوماتیک قابل تنظیم بوده و با توجه به اندازه گیری های انجام شده از PH و غیره مقدار و نوع آنها تعیین میشود.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب صنعتی

مهم ترین بخش کل تصفیه، تصفیه بیولوژیکی است که در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی در نظر گرفته میشود، در این بخش بیشتریت درصد حذف الاینده های آلی صورت می گیرد. عبور فاضلاب از بستر لجن در شرایط هوازی و غیرهوازی دو شیوه بسیار پرکاربرد در تصفیه فاضلاب صنعتی است که برای هر یک تجهیزات و روش های مختلفی طراحی و ساخته می شود . از جمله این روش ها می توان به تصفیه فاضلاب UASB اشاره نمود که در شرایط بی هوازی ،مواد آلی موجود در فاضلاب را حذف می کند. شناخته شده ترین روش های تصفیه فاضلاب به روش های بیولوژیکی می توان به SBR، RBC، ASBR و FBR نیز اشاره نمود که استفاده از آنها در طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به نوع و مقدار آلتینده های فاضلاب بستگی دارد.

طراحی پکیج‌ تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی پکیج فاضلاب صنعتی از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد و فاکتورها و استانداردهای متعددی برای آن در نظر گرفته میشود. نوع فاضلاب، میزان BOD، COD، TOC و FOG، نوع مواد آلاینده، فلزات سنگین، فاضلاب های روغنی و غیره، مقدار دبی فاضلاب ، دما، PH و در حالت کلی حوزه فعالیت کارخانه یا صنعت مورد نظر همگی در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی تاثیرگذار می باشند.

از دیگر موارد بسیار مهم در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی، جنس و متریال به کار رفته در ساخت پکیج است که می تواند بتنی، فلزی با پوشش اپوکسی ،کامپوزیتی و پلی‌اتیلنی باشد. در ساختار این پکیج ها در حالت کلی می توان مخزن، آشغالگیر مکانیکی ، سیستم های جمع آوری لجن، موتورهای الکتریکی، تابلوهای برق، لوله ها و اتصالات را مشاهده نمود. با توجه به تماس زیاد مخزن با فاضلاب سرشار از آلاینده های شیمیایی، در ساخت بدنه پکیج اغلب از فایبرگلاس یا پلی اتیلن استفاده میشود.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی

شرکت آرکا گستر رسام نه تنها در طراحی بلکه در ساخت انواع پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی مهارت و تجربه ی بیش از 17 ساله دارد همچنین با توجه به داشتن کارخانه ی مخصوص تولید مخازن و پکیج های تصفیه فاضلاب در جنس های متنوع به شما این اطمینان را می دهد که بهترین انتخاب در طراحی ، کیفیت جنس ، عملکرد و قیمت باشد.

قیمت پکیج فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب در محیط های صنعتی کاملا منحصر به فرد بوده و روش ها و گام های کاملا متناسب با نوع مواد آلاینده موجود در آنها باید در پکیج در نظر گرفته شود. در نتیجه قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی متغییر می باشد و برای محیط های مختلف نرخ های متفاوتی برای آنها وجود دارد. ظرفیت و اندازه مخزن، جنس بدنه و اتصالات و سایر اجزای پکیج تصفیه فاضلاب از جمله مواردی هستند که بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی تاثیرگذار هستند. به منظور استعلام قیمت پکیچ تصفیه فاضلاب صنعتی می توانید با متخصصین شرکت ارکا گستر در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *