برآورد پکیج تصفیه فاضلاب

برآورد پکیج تصفیه فاضلاب

فهرست مطالب

براورد پکیج تصفیه فاضلاب شامل براورد نوع فرایند تصفیه، حجم پکیج و جنس بدنه ی پکیج تصفیه فاضلاب می شود که در نتیجه از این المان ها می توان به براورد قیمت آن رسید.

انتخاب جنس پکیج تصفیه فاضلاب

انتخاب جنس پکیج تصفیه فاضلاب

برای انتخاب صحیح مصالح و جنس مورد استفاده در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب، نکات زیر باید همواره مورد توجه قرار گیرد:

 1. هزیه ساخت
 2. سرعت ساخت و اجرا
 3. قابلیت افزایش ظرفیت تصفیه‌ خانه
 4. مقاومت در برابر شرایط محیطی
 5. امکان جابجایی واحدها و سیستم تصفیه
 6. امکان انجام اصلاحات مورد نیاز با حداقل هزینه
 7. عمر مفید سازه‌ها و تأسیسات

پس از برسی نکات بالا و انتخاب جنس بر اساس شرایط محیطی و انتخاب کارفرما جنس پکیج تصفیه فاضلاب تعیین می شود که می تواند 4 مورد از جنس های زیر باشد :

 1. بتنی
 2. فلزی با پوشش اپوکسی
 3. کامپوزیتی
 4. پلی‌اتیلنی

در اغلب مواقع جنس پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس، پلی اتیلن و کربن استیل(فلزی) با پوشش اپوکسی انتخاب می شود که هرکدام در شرایط مختص به نوع فاضلاب و محل پروژه از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

مشاوره رایگان (2)

مشاوره رایگان

اگر سوال و ابهامی دارید ما شما را به صورت رایگان راهنمایی می کنیم

ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب

محاسبه حجم پکیج تصفیه فاضلاب بستگی به نوع فرایند انتخابی برای تصفیه فاضلاب، میزان فاضلاب ورودی و آلاینده های آن دارد. در ادامه، روش‌های عمومی برای محاسبه حجم پکیج تصفیه فاضلاب را شرح می دهیم:

۱. معیارهای آلودگی:

ابتدا باید پارامتر های آلاینده و پارامترهای شیمیایی فاضلاب مورد نیاز برای تصفیه مشخص شوند. این پارامترها شامل مقادیر اکسیژن مورد نیاز بیو شیمیائی، اکسیژن خواهی شیمیایی، جامدات معلق و دیگر پارامترهای مهم می‌شود.

۲. برآورد میزان فاضلاب:

برای محاسبه ظرفیت دستگاه تصفیه، باید میزان و مشخصات فاضلاب وارد شده به دستگاه (مانند جریان و آلودگی) را تخمین زد. این اطلاعات می‌توانند از تعداد نفرات مصرف کننده ی آب یا با اندازه گیری میدانی تخمین زد.

۳. تعیین کیفیت پساب خروجی از واحد تصفیه:

میزان تصفیه و کیفیت فاضلاب پس از تصفیه باید مشخص شود. این هدفها ممکن است بر اساس استانداردها و مقررات محلی و ملی تعیین شوند.

۴. انتخاب فرآیند تصفیه:

بر اساس معیارهای آلودگی و هدف تصفیه، نوع فرآیند تصفیه انتخاب می‌شود. این ممکن است فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی را شامل شود.

۵. محاسبه ظرفیت دستگاه:

بر اساس حجم فاضلاب ورودی و نوع فرایند انتخابی برای تصفیه محاسبات حجم پکیج تصفیه فاضلاب صورت می گیرد که این محاسبات تخصصی شامل محاسبات بیولوژیکی و سینتیکی می شود.

۶. تجهیزات و ابعاد دستگاه:

بر اساس محاسبات انجام شده، تجهیزات مورد نیاز برای دستگاه تصفیه و ابعاد آن مشخص می‌شوند.

۷. نظارت و بهبود مستمر:

پس از راه‌اندازی دستگاه تصفیه، نظارت مستمر بر عملکرد و بهبود آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب یکی از راه‌حل‌های مناسب برای تصفیه فاضلاب در منازل، ساختمان‌ها و محل‌های دیگر است. این پکیج‌ها با استفاده از فناوری‌های جدید و پیشرفته، فاضلاب را تصفیه کرده و به آب خالص تبدیل می‌کنند. قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بستگی به اندازه و نوع آن دارد. همچنین، هزینه‌های دیگری مانند هزینه نصب، تعمیر و نگهداری نیز در قیمت پکیج تصفیه فاضلاب محاسبه می‌شود.

برای خرید پکیج تصفیه فاضلاب، بهتر است با شرکت‌های تولید کننده و فروشنده این محصولات از جمله شرکت آرکا گستر رسام تماس بگیرید و قیمت‌های دقیق‌تر را دریافت کنید. همچنین، قبل از خرید پکیج تصفیه فاضلاب، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • اندازه پکیج: ابتدا باید اندازه پکیج را بر اساس نیاز خود محاسبه کنید. این اندازه باید با تعداد ساکنین و حجم فاضلاب تولید شده تطابق داشته باشد.
 • کیفیت پکیج: باید به کیفیت پکیج تصفیه فاضلاب توجه کنید. پکیج‌های با کیفیت بالا، عمر طولانی‌تری دارند و هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها کمتر است.
 • هزینه‌های نصب و نگهداری: هزینه نصب پکیج تصفیه فاضلاب بستگی به نوع پکیج و شرایط نصب آن دارد.
 • گواهینامه: باید مطمئن شوید که پکیج تصفیه فاضلاب فلزی دارای گواهینامه‌های لازم است. این گواهینامه‌ها نشان می‌دهند که پکیج تصفیه فاضلاب با استانداردهای لازم سازگار است و به درستی کار می‌کند.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت آرکا گستر رسام نه تنها در طراحی بلکه در ساخت انواع پکیج های تصفیه فاضلاب مهارت و تجربه ی بیش از 17 سال دارد همچنین با توجه به داشتن کارخانه ی مخصوص تولید مخازن و پکیج های تصفیه فاضلاب در جنس های متنوع به شما این اطمینان را می دهد که بهترین انتخاب در طراحی ، کیفیت جنس ، عملکرد و قیمت باشد.

سخن پایانی

همان طور که شرح داده شد براورد پکیج تصفیه فاضلاب امری تخصصی است و برای براورد قیمت و حجم و انتخاب نوع فرایند نیاز به کارشناسان خبره و با تجربه دارد. برای مشاوره و براورد دقیق تر قیمت و نوع پکج تصفیه فاضلاب می توانید با کارشناسان فنی ارکا گستر در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *